Astera AX5 Charging Plate with Charging Rings for 4 Lights
Categories: Lighting Power & Cables , Charger
The Astera AX5 Charging Plate with Charging Rings for 4 Lights has rings that allow you to charge 4 AX5s simultaneously.
| Charger Type | 1x Bay Charger for 4x Light |
| Compatibility | LED Light: Astera AX5 TriplePAR |
| Charging Modes | Simultaneous |
| Power I/O | 1x powerCON Female Input • 100 to 305 VAC, 50 / 60 Hz 1x powerCON Female Output Included Power Adapter/Cable 1x Cable with USA Type-A/B Plug to powerCON Male |
| Battery Bay Output Voltage | 25.5 VDC |
| Dimensions | 21.9 x 14 x 8.3" / 55.6 x 35.6 x 21.1 cm |
| Weight | 9 lb / 4.1 kg |
| Package Weight | 13.19 lb |
| Box Dimensions (LxWxH) | 23.9 x 16.8 x 6.5" |
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Please login to write review!
Looks like there are no reviews yet.
Astera AX5 Charging Plate with Charging Rings for 4 Lights