MFR: AX5-CHRPLT-8
SKU: SF-2443-BFKS
Astera AX5 Charging Plate with Charging Rings for 8 Lights
Categories: Lighting Power & Cables , Charger
The Astera AX5 Charging Plate with Charging Rings for 8 Lights has rings that allow you to charge 8 AX5s simultaneously.
| Charger Type | 1x Bay Charger for 8x Light |
| Compatibility | LED Light: Astera AX5 TriplePAR |
| Charging Modes | Simultaneous |
| Power I/O | 1x powerCON Female Input • 100 to 240 VAC, 50 / 60 Hz 1x powerCON Female Output Included Power Adapter/Cable 1x Cable with USA Type-A/B Plug to powerCON Male |
| Battery Bay Output Voltage | 25.5 VDC |
| Dimensions | 27 x 15.8 x 4.6" / 68.6 x 40.1 x 11.7 cm |
| Weight | 17.6 lb / 8 kg |
| Package Weight | 20.72 lb |
| Box Dimensions (LxWxH) | 29.1 x 18.2 x 8.4" |
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Please login to write review!
Looks like there are no reviews yet.
Astera AX5 Charging Plate with Charging Rings for 8 Lights