Astera SolaSnoot Kit for SolaBulb (8-Pack)
Categories: Light Modifiers
This SolaSnoot Kit from Astera packs eight SolaSnoots that can easily attach to the front of the separately available SolaBulbs. These modifiers add contrast to the beam while avoiding stray light disturbances. They also improve the SolaBulb appearance.
| Item Type | 8 x Snoot |
| Included Filters | No |
| Color | Black |
| Light Compatibility | Proprietary Mount: For Astera SolaBulb |
| Accepts Grids | No |
| Dimensions | ø: 2.77 x H: 1.44" / ø: 7.04 x H: 3.66 cm |
| Weight | 0.5 oz / 15 g |
| Package Weight | 0.48 lb |
| Box Dimensions (LxWxH) | 6.2 x 5.9 x 3.4" |
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Please login to write review!
Looks like there are no reviews yet.
Astera SolaSnoot Kit for SolaBulb (8-Pack)