Brand: ATLAS LENS
MFR: 046-B5819W-930
Atlas Lens Co. Atlas X Tilta 15mm Support Rod Bracket (15mm LWS)
Categories: Accessories
This 15mm LWS Atlas X Tilta 15mm Support Rod Bracket from GLOBAL DYNAMICS UNITED snaps onto your rod support, so there is no need to remove your other rod-mounted accessories. It supports your lens via an optional Atlas x Tilta 114mm Orion Clamp Ring.
| Pan | None |
| Tilt | None |
| Roll | None |
Mounting
| Mounting | Not Specified by Manufacturer |
| Clamping Range | Not Specified by Manufacturer |
| Rod Standard | 15 mm LWS / 60 mm Spacing |
Packaging Info
| Package Weight | 0.5 lb |
| Box Dimensions (LxWxH) | 7.2 x 4.4 x 2" |
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Please login to write review!
Looks like there are no reviews yet.
Atlas Lens Co. Atlas X Tilta 15mm Support Rod Bracket (15mm LWS)