Categories: Lighting Cases, Carts & Handtrucks
This Charging Case from Astera will store, transport, and charge up to four HydraPanel LEDs with beam modifiers and mounting accessories. The case has built-in charging contacts and the interior has a foam inlay to organize and protect your HydraPanels. A hyperion tube power supply and three 200mm power/data cables are included.
This case accommodates:
| Color | Gray |
| Carry/Transport Options | Handle |
| Type of Closure | Latch |
| Interior Type | Precut Foam |
| Pressure/Purge Valve | No |
| Security Lock | No |
| Water Resistance | Waterproof |
| Padded Interior | Yes |
| Materials | Exterior: Plastic [with Metal Accents] |
| Dimensions | Exterior 16.34 x 13.19 x 7.23" / 41.5 x 33.5 x 18.36 cm |
| Weight | 3.9 lb / 1.8 kg |
| Package Weight | 12.38 lb |
| Box Dimensions (LxWxH) | 17.3 x 14.7 x 8.6" |
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Please login to write review!
Looks like there are no reviews yet.