Astera Soft Bag for Helios Tube Lights (Black)
Categories: Lighting Cases, Carts & Handtrucks
Store, transport, and protect up to four Helios tube lights and related accessories with this black Soft Bag from Astera. The bag features exterior pockets and a shoulder strap.
| Color | Black |
| Carry/Transport Options | Shoulder Strap |
| Type of Closure | Zipper |
| Bottle Pocket | No |
| RFID-Blocking Pockets | No |
| Stand/Tripod Holder | No |
| Security Lock | No |
| Water Resistance | Water Resistant |
| Padded Interior | Yes |
| Materials | Exterior: Polyethylene |
| Dimensions | Exterior 23.2 x 11.8 x 5.2" / 58.9 x 30 x 13.2 cm |
| Weight | 4.2 lb / 1.9 kg |
| Package Weight | 5.75 lb |
| Box Dimensions (LxWxH) | 25.8 x 14 x 5.9" |
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Please login to write review!
Looks like there are no reviews yet.
Astera Soft Bag for Helios Tube Lights (Black)