| Color | Black |
| Carry/Transport Options | Wheels (Built-In) • Number of Wheels: 4 |
| Type of Closure | Latch |
| Interior Type | Precut Foam |
| ATA Compliant | No |
| Pressure/Purge Valve | No |
| Security Lock | No |
| Water Resistance | No |
| Padded Interior | Yes |
| Materials | Exterior: Plastic |
| Dimensions | Interior 21.3 x 17.44 x 8.1" / 541 x 442.98 x 205.7 mm |
| Weight | 35.9 lb / 16.3 kg |
| Package Weight | 21.025 lb |
| Box Dimensions (LxWxH) | 22.5 x 17.3 x 9.6" |
Categories: Lighting Cases, Carts & Handtrucks
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Please login to write review!
Looks like there are no reviews yet.
| Color | Black |
| Carry/Transport Options | Wheels (Built-In) • Number of Wheels: 4 |
| Type of Closure | Latch |
| Interior Type | Precut Foam |
| ATA Compliant | No |
| Pressure/Purge Valve | No |
| Security Lock | No |
| Water Resistance | No |
| Padded Interior | Yes |
| Materials | Exterior: Plastic |
| Dimensions | Interior 21.3 x 17.44 x 8.1" / 541 x 442.98 x 205.7 mm |
| Weight | 35.9 lb / 16.3 kg |
| Package Weight | 21.025 lb |
| Box Dimensions (LxWxH) | 22.5 x 17.3 x 9.6" |