Astera Softbag for up to 4 TitanTubes (Black)
Categories: Lighting Cases, Carts & Handtrucks
Store, transport, and protect up to 4 Titan tubes and related accessories with this black Softbag from Astera. The bag features exterior pockets and dual connecting strap handles.
| Color | Black |
| Carry/Transport Options | Shoulder Strap |
| Type of Closure | Zipper |
| Bottle Pocket | No |
| RFID-Blocking Pockets | No |
| Stand/Tripod Holder | No |
| Security Lock | No |
| Water Resistance | Water Resistant |
| Padded Interior | Yes |
| Materials | Exterior: Polyethylene |
| Dimensions | Exterior 42.7 x 12.2 x 6.9" / 108.5 x 31 x 17.5 cm |
| Weight | 9 lb / 4.1 kg |
| Package Weight | 11 lb |
| Box Dimensions (LxWxH) | 44 x 14.5 x 8" |
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Please login to write review!
Looks like there are no reviews yet.
Astera Softbag for up to 4 TitanTubes (Black)