Kino Flo BAG-401 (Black)
Categories: Lighting Cases, Carts & Handtrucks
The Kino-Flo BAG-401 (Black) is a nylon fabric soft-sided carry case designed to hold a Kino-Flo 4.0' four bank lighting system. It has a zipper closure and dual carry handles with an overlapping grip.
| Color | Black |
| Carry/Transport Options | Handle |
| Type of Closure | Zipper |
| Bottle Pocket | No |
| RFID-Blocking Pockets | No |
| Stand/Tripod Holder | No |
| Security Lock | No |
| Water Resistance | Water Resistant |
| Padded Interior | Yes |
| Materials | Exterior: Nylon |
| Dimensions | Exterior 53.5 x 14 x 7" / 136 x 35.5 x 18 cm |
| Weight | 4.6 lb / 2.1 kg |
| Package Weight | 9 lb |
| Box Dimensions (LxWxH) | 55 x 13 x 8" |
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Please login to write review!
Looks like there are no reviews yet.
Kino Flo BAG-401 (Black)