Kino Flo BAG-STD Stand Bag
Categories: Lighting Cases, Carts & Handtrucks
The Kino Flo BAG-STD Stand Bag is an unpadded canvas light stand carry bag that holds up to 3 stands used in Kino Flo lighting kits. It is a replacement for the light stand bag included in some Kino Flo kits such as; Kino Flo KIT-2NT-S120 or KIT-3NT-S120.
| Color | Black |
| Carry/Transport Options | Handle, Shoulder Strap |
| Type of Closure | Drawstring |
| Interior Type | Empty |
| Bottle Pocket | No |
| RFID-Blocking Pockets | No |
| Stand/Tripod Holder | Yes |
| Security Lock | No |
| Padded Interior | No |
| Materials | Exterior: Fabric |
| Dimensions | Interior 36 x 4.5 x 4.5" / 91.5 x 11.5 x 11.5 cm |
| Weight | 1 lb / 453.6 g |
| Package Weight | 1.45 lb |
| Box Dimensions (LxWxH) | 11.3 x 4.5 x 0.2" |
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Please login to write review!
Looks like there are no reviews yet.
Kino Flo BAG-STD Stand Bag