Kino Flo Clamshell Case for Diva 20 Fixture and Accessories (Yellow)
Categories: Lighting Cases, Carts & Handtrucks
Store, protect, and transport your Diva 20 lighting fixture, controller, 25' extension cord, mount, stand, and more with the yellow Clamshell Case for Diva 20 Fixture and Accessories from Kino Flo. The case has a hard shell for impact protection and features latch closure for easy access to gear. Carry the case with the large top handle.
| Color | Yellow |
| Carry/Transport Options | Handle |
| Type of Closure | Latch |
| Pressure/Purge Valve | No |
| Security Lock | No |
| Water Resistance | Water Resistant |
| Padded Interior | Yes |
| Materials | Exterior: Molded Plastic |
| Dimensions | Exterior 28.8 x 19.5 x 8.5" / 72 x 49.5 x 22 cm |
| Weight | 11.5 lb / 5.2 kg |
| Package Weight | 14 lb |
| Box Dimensions (LxWxH) | 28.3 x 20 x 8.4" |
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Please login to write review!
Looks like there are no reviews yet.
Kino Flo Clamshell Case for Diva 20 Fixture and Accessories (Yellow)