Kino Flo Diva-Lite LED Clamshell Case for Diva-Lite 21 LED and Stand (Yellow)
Categories: Lighting Cases, Carts & Handtrucks
Store, transport, and protect your Kino Flo Diva-Lite 21 LED and stand with the yellow Diva-Lite LED Clamshell Case from Kino Flo. The case features latches and a top handle.
| Color | Yellow |
| Carry/Transport Options | Handle |
| Type of Closure | Latch |
| Pressure/Purge Valve | No |
| Water Resistance | Water Resistant |
| Padded Interior | Yes |
| Materials | Exterior: Plastic |
| Dimensions | Exterior 28.5 x 16 x 8.5" / 72.4 x 40.6 x 21.6 cm |
| Weight | 10.3 lb / 4.7 kg |
| Package Weight | 11.85 lb |
| Box Dimensions (LxWxH) | 29 x 16 x 9" |
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Please login to write review!
Looks like there are no reviews yet.
Kino Flo Diva-Lite LED Clamshell Case for Diva-Lite 21 LED and Stand (Yellow)