Kino Flo KAS-CL6 6-Lamp Carry Case
Categories: Lighting Cases, Carts & Handtrucks
The Kino Flo KAS-CL6 6-Lamp Carry Case (Black) is designed to carry 6 55W compact fluorescent tubes. It has 6 interior foam slots to hold the lamps in place.
| Color | Black |
| Carry/Transport Options | Handheld Only |
| Type of Closure | Flap with Hook & Loop |
| Interior Type | Precut Foam |
| Bottle Pocket | No |
| RFID-Blocking Pockets | No |
| Stand/Tripod Holder | No |
| Security Lock | No |
| Materials | Exterior: Polypropylene Interior: Foam |
| Dimensions | Exterior 24 x 7 x 2.5" / 61 x 18 x 6.5 cm |
| Weight | 12.8 oz / 382 g |
| Package Weight | 1.05 lb |
| Box Dimensions (LxWxH) | 23.9 x 6.8 x 2.5" |
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Please login to write review!
Looks like there are no reviews yet.
Kino Flo KAS-CL6 6-Lamp Carry Case