Kino Flo Soft Case for Select 20 Fixture and Accessories (Black)
Categories: Lighting Cases, Carts & Handtrucks
Store, protect, and transport your Select 20 lighting fixture, controller, 25' extension cord, mount, and more with the black Soft Case for the Select 20 Fixture and Accessories from Kino Flo. The case is padded for impact protection and features zipper closure for easy access to gear. Carry the case with the dual strap handles and touch-fastening fabric connector.
| Color | Black |
| Carry/Transport Options | Handle |
| Type of Closure | Zipper |
| Bottle Pocket | No |
| RFID-Blocking Pockets | No |
| Stand/Tripod Holder | No |
| Security Lock | No |
| Water Resistance | Water Resistant |
| Padded Interior | Yes |
| Materials | Exterior: Nylon |
| Dimensions | Exterior 31 x 18 x 7.5" / 79 x 46 x 19 cm |
| Weight | 5 lb / 2.3 kg |
| Package Weight | 7.5 lb |
| Box Dimensions (LxWxH) | 30.12 x 17.17 x 7.78" |
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Please login to write review!
Looks like there are no reviews yet.
Kino Flo Soft Case for Select 20 Fixture and Accessories (Black)