Kino Flo Wheeled FreeStyle/GT 31 Travel Case (Yellow)
Categories: Lighting Cases, Carts & Handtrucks
Store, transport, and protect your Kino Flo FreeStyle/GT 31 LED and stand with the yellow Wheeled Travel Case from Kino Flo. The case features latches, built-in wheels, and a top handle.
| Color | Yellow |
| Carry/Transport Options | Wheels (Recessed), Handle • Number of Wheels: 2 |
| Type of Closure | Latch |
| Pressure/Purge Valve | No |
| Water Resistance | Water Resistant |
| Padded Interior | Yes |
| Materials | Exterior: Plastic |
| Dimensions | Exterior 45.5 x 16.5 x 9" / 115.6 x 42 x 23 cm |
| Weight | 19.2 lb / 8.7 kg |
| Package Weight | 22.1 lb |
| Box Dimensions (LxWxH) | 47 x 17 x 10" |
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Please login to write review!
Looks like there are no reviews yet.
Kino Flo Wheeled FreeStyle/GT 31 Travel Case (Yellow)