Kino Flo Wheeled FreeStyle/GT 41 Travel Case (Yellow)
Categories: Lighting Cases, Carts & Handtrucks
Store, transport, and protect your Kino Flo FreeStyle/GT 41 LED and stand with the yellow Wheeled Travel Case from Kino Flo. The case features latches, built-in wheels, and a top handle.
| Color | Yellow |
| Carry/Transport Options | Wheels (Recessed), Handle • Number of Wheels: 2 |
| Type of Closure | Latch |
| Pressure/Purge Valve | No |
| Water Resistance | Water Resistant |
| Padded Interior | Yes |
| Materials | Exterior: Plastic |
| Dimensions | Exterior 54.5 x 21 x 9" / 138.5 x 53.5 x 23 cm |
| Weight | 24 lb / 10.9 kg |
| Package Weight | 30 lb |
| Box Dimensions (LxWxH) | 56 x 22.5 x 9" |
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Please login to write review!
Looks like there are no reviews yet.
Kino Flo Wheeled FreeStyle/GT 41 Travel Case (Yellow)