Categories: Photo Lens Accessories
| Focal Length | 70 to 135mm |
| Maximum Aperture | T2.9 |
| Minimum Aperture | T22 |
| Lens Mount | Interchangeable Mount with Included Leica M/Nikon Z |
| Lens Format Coverage | Full-Frame (43.5 mm Image Circle) |
| Focus Scales | Imperial |
| Filter Thread | 77 mm |
| Zoom Ratio | 1.9x |
| Minimum Focus Distance | 29.9" / 76 cm |
| Aperture/Iris Blades | 16 |
| Image Stabilization | No |
| Lens Mounting | 1x 3/8"-16 (via Included Support Foot) |
| Gear Standard | 0.8 MOD |
| Gear Rotation | Focus: 270° Zoom: 100° Iris: 80° |
| Electronic Communication | No |
| Diameter | Front: 3.1" / 80 mm |
| Length | 8.5" / 215.4 mm |
| Weight | 3.5 lb / 1597 g |
| Package Weight | 19.065 lb |
| Box Dimensions (LxWxH) | 23.8 x 20.3 x 11.5" |
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Please login to write review!
Looks like there are no reviews yet.