Kondor Blue Top Handle Extension Rail with Rosette for Canon EOS C50 Cage (Space Gray)
Categories: Accessories , Extension
Augment the mounting options on your Canon EOS C50 cage with this Top Handle Extension Rail with Rosette from Kondor Blue. Integrating a NATO rail with a safety stop and an integrated bubble level, this versatile top handle is also compatible with the Hollywood Handle Tail, and it features a 60-tooth rosette attachment and a built-in cold shoe for your essential accessories.
| Compatibility | Kondor Blue Cage for Canon EOS C50 / Hollywood Handle Tail |
| Top Mount | 1x NATO Rail 1x 3/8"-16 Anti-Twist Mount |
| Bottom Mount | No |
| Additional Mounting | 1x Rosette 1x Cold Shoe |
| Color | Space Gray |
| Weight | 3.7 oz / 105 g |
| Package Weight | 0.165 lb |
| Box Dimensions (LxWxH) | 6.8 x 3.9 x 0.85" |
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Please login to write review!
Looks like there are no reviews yet.
Kondor Blue Top Handle Extension Rail with Rosette for Canon EOS C50 Cage (Space Gray)