Kino Flo Ballast Baby LED Controller Mount
Categories: Lighting Accessories
The Kino Flo Ballast Baby LED Controller Mount can be used with an optional Mafer clamp and 5/8" stud to attach a FreeStyle Controller to a stand. The mount has two 5/8" receivers and a male 1/4"-20 screw with a thumbwheel that attaches to the controller.
| Load Capacity | Not Specified by Manufacturer |
| Color | Black |
| Pan | Yes |
| Tilt | Yes |
| Roll | Yes |
| Mounting | Controller Mount: 1x 1/4"-20 Male Screw Stand Mount: 1x 5/8" Receiver |
| Clamping Range | Not Specified by Manufacturer |
| Package Weight | 0.44 lb |
| Box Dimensions (LxWxH) | 6.8 x 2.9 x 2.1" |
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Please login to write review!
Looks like there are no reviews yet.
Kino Flo Ballast Baby LED Controller Mount